Vízilabda

Vízilabda: Madarasék a kupagyőzelem küszöbén!

""

A várakozásoknak megfelelően a rengeteg változáson áteső Ferla Pro Reccónak elmúlt az a hatalmas dominanciája, ami az elmúlt években a csapatot körülvette. Az elmúlt szezonban az olasz kupa kivételével mindent megnyerő (bajnokság, Bajnokok Ligája, Adria Liga, olasz Szuperkupa) együttes múlt hétvégén mutatkozott be a 2012/2013-as idényben. A csapatban már csak egy magyar játékosnak (Madaras Norbert) szoríthatunk, ugyanis Benedek Tibor és Kásás Tamás is visszavonult.

Az olasz kupa lebonyolítási rendszere teljesen eltér a magyartól, ugyanis a negyeddöntőket tornarendszerben rendezik meg. A két négyes csoport első két helyezettje jut a december 8-9-i négyes döntőbe. A múlt hétvégén rendezték meg a C-jelű csoport küzdelmeit. Az első fordulóban a Pro Recco 10-5-re legyőzte a Florentiát, majd a második körben döntetlent ért el az Acquachiara ellen.

Az utolsó mérkőzését sem tudta megnyeri a Pro Recco, igaz a Savona ellen is döntetlenre végezett (12-12). Madaras három mérkőzésen három gólt dobott. Az Acquachiarában Märcz Tamás 13 találatig jutott, ezzel a góllövőlista harmadik helyén áll, igaz csapata nem jutott be a Final Fourba (Pro Recco, Savona).

A D-jelű kvartett mérkőzéseit október 19-én és 20-án rendezik meg Bresciában. A hazai együttes mellett a Posillipo (Tóth Márton, Kovács Róbert), a Bogliasco és az Ortigia szerepel még ebben a csoportban. Minden bizonnyal a címvédő Brescia és a nagy múltú Posillipo jut majd tovább ebből a csoportból.